Na początku lutego dzieci z grupy Sów rozmawiały na temat dokarmiania zwierząt zimą. Dowiedziały się, że ptaki najlepiej dokarmiać ziarnami kukurydzy, różnymi ziarnami zbóż, słonecznikiem czy też suszonymi owocami. Sówki wskazywały na tablicy ptaki,
które są im najbardziej znane, a także zapoznały się z tymi których jeszcze nie miały okazji poznać. Podczas zajęć, często ćwiczymy poznane już litery oraz przeliczanie w dostępnym dla nas zakresie. Wykonaliśmy także pracę plastyczna – karmnik, a w nim znajdował się ptaszek,
który powstał techniką origami. Ważne jest także to, że ptaki dokarmiamy dopiero kiedy jest naprawdę zimno i pojawi się śnieg. Mieliśmy szczęście, ponieważ nie musieliśmy na niego aż tak długo czekać i mogliśmy własnoręcznie wykonać kulę dla naszych małych przyjaciół. Zwiesiliśmy je w naszym ogródku przedszkolnym, by móc obserwować jak ptaki zajadają się przysmakami 🙂.

Joanna Owczarek
Anna Ziółek-Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *