Dzień 30 listopada był w grupie Misiów dniem pełnym wróżb i przepowiedni, a to za sprawą Andrzejek, które obchodzone były dzień wcześniej. Przedszkolaki dowiedziały się, że popularne Andrzejki to wieczór wróżb organizowany w nocy
z 29 na 30 listopada. Misie poznały kilka najpopularniejszych wróżb, a przy tym dobrze się bawiły. Na początku przedszkolaki myśląc nad najskrytszym marzeniem rzucały monety do miski z wodą, wybierając kolorowe paski sprawdzały kim zostaną w przyszłości, wbijając szpilkę w serduszko dowiedziały się kto najbardziej z grupy je lubi,
a ustawiając but jeden za drugim dzieci sprawdzały kto będzie miał najwięcej szczęścia w przyszłym roku. Dużo radości sprawiło Misiom losowanie kubeczków pod którymi znajdowały się różne przedmioty, jak np: cukierek, którego wylosowanie oznaczało słodkie życie, bądź moneta, symbolizująca bogactwo. Ciekawe, które wróżby się spełnią?

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *