Październik to czas wielkich przygotowań do zimy – robią to nie tylko ludzie, lecz także przyroda. W drugim tygodniu października dzieci z grupy Sów poznawały sposoby przygotowywania się zwierząt do nadchodzącej zimy.  Dzieci poznały zwierzęta zapadające w zimowy sen oraz zwierzęta aktywne w okresie zimowym.  Rozmawialiśmy na temat wyglądu oraz sposobu przygotowania się wiewiórki do zimy. 

Jesień to najbardziej pracowita pora roku dla zwierząt. Przekonała się o tym „beztroska wiewióreczka” z wysłuchanego przez dzieci opowiadania.  Przedszkolaki pomogły bohaterce Kitce zebrać zapasy na zimę i uporządkować je w spiżarni.  Dzieci grupowały, przeliczały i układały smakołyki wiewióreczki na półkach w spiżarni. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób człowiek może pomóc zwierzętom przetrwać zimę. 

Małgorzata Reksulak,
Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *