Kolejny moduł w ramach Projektu Magiczna Moc Bajek dotyczył miłości, rodziny i patriotyzmu. Dzieci z Przedszkola nr 9 z tej okazji poznały nową postać z bajki – Rumcajsa.
Jest to jeden z najpopularniejszych bohaterów czechosłowackiej dobranocki a także najsłynniejszy rozbójnik wszech czasów. Mimo groźnego wyglądu był dobrym człowiekiem
o życzliwym usposobieniu. Chętnie pomagał mieszkańcom, a także stawał w obronie leśnych zwierząt. Dzięki jego historii dzieci dowiedziały się czym jest miłość, rodzina i jak można ją okazywać. Wszyscy chętnie kolorowali postać Rumcajsa i z zaciekawieniem śledzili jego losy. Przedszkolaki skupiły się na temacie rodziny – snuły historie jak wyglądałby świat bez miłości oraz opowiadały o swoich rodzinnych marzeniach i pragnieniach. W tym miesiącu świętowaliśmy Dzień Mamy/ Dzień Rodziny, do którego każda grupa sumiennie się przygotowywała i zaprosiła swoich najbliższych na występy oraz wspólną zabawę. Z pewnością umocniło to ich więzi,
które jak wiemy są bardzo ważne. Dzieci wiedzą już, że bez miłości i wzajemnego szacunku świat byłby dużo trudniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *