W styczniu i na początku lutego, w każdej grupie rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego – Nieznane zakątki Polski. Na początek postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom województwo dolnośląskie, a dokładnie góry, które występują w tym pięknym regionie oraz jedno z głównych miast. Nim rozpoczęliśmy górską przygodę dzieci zapoznane zostały
z położeniem województwa na mapie. Kolejno przyszedł czas na opowiedzenie przedszkolakom o Karpaczu, który leży
u stóp Karkonoszy oraz o Śnieżce, która jest ich najwyższym szczytem. Dzieci dowiedziały się również, że rzeką, która przepływa przez Karpacz jest Łomnica oraz że na szczycie Śnieżki znajduje się stacja meteorologiczna. Ciekawostką były też atrakcje i miejsca warte uwagi, do których należą: Zapora Wodna na rzece Łomnicy, Dziki Wodospad, Średniowieczna drewniana Świątynia Wang, muzeum Sportu i Turystyki, muzeum Zabawek, wesołe miasteczko ,,Karkonoskie Tajemnice” oraz park Bajek. Dodatkowo dzieci opowiadały, co należy zabrać na wyprawę w góry oraz w jaki sposób dbać
o bezpieczeństwo podczas górskich eskapad. Nie zabrakło też zabaw ruchowych oraz zabaw w kodowanie. 
Po tak urozmaiconych i ciekawych zajęciach już nie możemy się doczekać, kiedy pojedziemy na wycieczkę 🙂

Karolina Janowska,
Dagmara Rogóż,
Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *