W minionym tygodniu Sówki omawiały kolejne zagadnienie z programu „Czyścioszkowe Przedszkole”. Tym razem zajęliśmy się równie ważną tematyką – Ochroną skóry. Dzieci dowiedziały się gdzie mają najcieńszą i najgrubszą skórę. Miały okazję sprawdzić co czują nasze stopy dzięki wspólnie przygotowanej ścieżce sensorycznej stworzonej ze sztucznego futerka, pogniecionych papierów, zmywaków kuchennych, wytłoczek od jajek i innych. Grupa określała, które elementy chronią naszą skórę przed zimnem i wiatrem. Dzieci wiedzą już, że ciepłe ubrania nie wystarczą. Niezbędny jest krem ochronny, który zabezpiecza odkryte części ciała, czyli naszą twarz. Każdy otrzymał brązową głowę jelonka – Gładzia i jego zadaniem było namalowanie palcami białą farbą barw ochronnych, jak u Indianina. Kolejnym zadaniem dla Sów było określenie jak latem powinniśmy chronić naszą skórę przed słońcem.  Dzieci oglądały odpowiednie elementy stroju oraz akcesoria. Następnie każdy musiał dorysować je samodzielnie na postaci Gładzia.  Przedszkolaki po każdym zadaniu otrzymywały naklejki.  

Maja Lenarczyk,
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *