W środę 24 maja naszą grupę odwiedzili Rodzice Rysia, aby opowiedzieć dzieciom czym zajmują się na co dzień. Pani Monika i Pan Adam pracują w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi.
Mama Rysia jest diagnostą laboratoryjnym i na co dzień zajmuje się oznaczaniem grupy krwi A, natomiast tata Rysia zajmuje się preparatyką krwi. Nasi Goście oprócz przekazania dzieciom wielu cennych informacji dotyczących m.in grup krwi i ich oznaczeń, potrzebie oddawania krwi
w celu ratowania życia innych, przygotowali wiele atrakcji, między innymi pokazali dzieciom
w jaki sposób pobierana jest krew i jak wygląda szczepienie. Dodatkowo za pomocą woreczka
z sokiem z buraczków i keczupu pokazali w jakich pojemnikach przechowywana jest ta drogocenna ciecz oraz zaprezentowali kilka eksperymentów z wykorzystaniem sprzętu laboratoryjnego, na którym mogły też podziałać Zajączki. Najwięcej uśmiechu na twarzach wszystkich przedszkolaków wywołał Pan Krwinka za którego przebrał się tata Rysia.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Monice i Panu Adamowi za poświęcony czas.


Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *