W minionym tygodniu głównym tematem u Biedronek była zima i zwierzęta.
Biedronki wiedzą, jak ważne jest dokarmianie zwierząt zimą. Rozpoznawaliśmy ptaki, poznawaliśmy podobieństwa i różnice w wyglądzie wybranych ptaków. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pomagać ptakom, aby przetrwały zimę. Co jedzą inne zwierzęta zimą, nie tylko ptaki.
Na zajęciach poznaliśmy miejsce, gdzie mieszkańcy lasu znajdą pożywienie. Mowa oczywiście o drewnianej konstrukcji zwanej paśnikiem. Przedszkolaki dowiedziały się, że ulubionym przysmakiem dzików są kasztany, jeleni żołędzie. Tworzyliśmy różnego rodzaju karmniki dla ptaków między innymi z patyczków. Postanowiliśmy także wykonać przysmaki dla gości zza okna. Gotowe przysmaki trafiły do karmnika, a my obserwowaliśmy jak ptaszki je zjadają.
To był czas spędzony na miłej zabawie i w bardzo miłym towarzystwie.

Dorota Żułtowska

Dagmara Rogóż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *