,,Co to za Pani w złocie, czerwieni, sady maluje, lasy przemieni, a gdy odejdzie gdzieś w obce kraje, śnieżna zawieja po niej zostaje”. Jest październik a piękną złotą jesień widać wszędzie dookoła. Jest naprawdę słonecznie i kolorowo, dlatego też dzieci z grupy Żuków i Biedronek postanowiły
wybrać się na pierwszą w tym roku wspólną wycieczkę plenerową. Naszym celem był las Uroczysko Lublinek. Przez cały tydzień planowaliśmy  wspólny wyjazd, przygotowywaliśmy potrzebne nam na wycieczkę rzeczy, rozmawialiśmy o tym, co będziemy robić w lesie. Dzieci były naprawdę bardzo przejęte. W piątek, 08 października wreszcie nadszedł ten dzień. Od rana powtórzyliśmy sobie zasady odpowiedniego zachowania się w autokarze, ciepło się ubraliśmy i wyruszyliśmy w drogę po nowe przygody. Pogoda nam dopisała i przez cały czas świeciło słońce. Gdy dotarliśmy na miejsce, zanim udaliśmy się na zwiedzanie, powtórzyliśmy sobie zasady odpowiedniego zachowania się w lesie, okazało się że te zasady są wszystkim dzieciom bardzo dobrze znane. Na miejscu przypomnieliśmy sobie podstawowe wiadomości dotyczące obecnej pory roku, dzieci szukały jesiennych skarbów, klasyfikowały kolorowe liście, żołędzie, kasztany szyszki. Nie zabrakło też tańców i zabaw z chustą animacyjną oraz zabaw sportowych w postaci toru przeszkód. Dzieci miały też czas na zabawy ruchowe takie jak ,,Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy”, czy też ,,Chodzi lisek koło drogi”. Na koniec czekało na nas pyszne śniadanko na świeżym powietrzu, które wszyscy zjedli z wielkim smakiem.
Po dniu pełnym wrażeń wszyscy z uśmiechami na ustach wróciliśmy do przedszkola, gdzie przygotowaliśmy jeszcze piękne prace plastyczne z uwagi na zbliżające się Święto Drzewa.
Już nie możemy doczekać się następnej wycieczki.

Karolina Janowska
Dorota Żułtowska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *