Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też bardzo często w przedszkolu rozmawiamy na temat bezpieczeństwa, na które w tym radosnym czasie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Dodatkowo dzieci z grupy Żuków postanowiły wybrać się na zajęcia poświęcone właśnie tej tematyce do zaprzyjaźnionej biblioteki mieszczącej się przy ulicy Chryzantem. Pani Gosia i Pani Emilka opowiedziały przedszkolakom jak należy zadbać o bezpieczeństwo podczas pobytu nad morzem, w górach, na mazurach czy też podczas spaceru po lesie. Żuki dowiedziały się w jaki sposób należy chronić się przed słońcem, komarami oraz jaki sprzęt ze sobą zabrać na wakacje. Dodatkowo przedszkolaki obejrzały bajkę ,,Reksio ratownik” dzięki której wiedzą już do kogo należy zwrócić się o pomoc nad wodą. Po zajęciach wiedza Żuków jest tak duża, że mamy nadzieję, że będą to dla wszystkich bezpieczne wakacje.

Paulina Domagała 
Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *