W naszym przedszkolu realizujemy projekt autorstwa pani Zuzanny Jastrzębskiej – Krajewskiej z zakresu edukacji matematycznej pn. „20 minut dla matematyki”.

Autorka wyszła z założenia, że skoro kilkanaście minut czytania w ciągu dnia daje wymierne rezultaty, to także kilkanaście minut przeznaczone na edukację matematyczną może dać wspaniałe efekty. Metodyka programu zakłada naukę matematyki w sposób czynnościowy, czyli zgodny z rozwojem dziecka, nabywanie kompetencji matematycznych poprzez działanie.

Nasze przedszkolaki uwielbiają matematykę! Bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, a  zabawy z przeliczaniem i rozpoznawaniem zapisu cyfr przynoszą im wiele radości 😊

Program jest realizowany w każdej grupie

.

Matematyka u Zajączków

Zajączki pięknie liczą i rozpoznają podstawowe figury geometryczne. Zabawy matematyczne sprawiają im wiele radości. Wszystkie chętnie i z zaangażowaniem wykonują zadania. Brawo Zające!

Matematyka u Żuczków

Staramy się, aby dzieci codziennie brały udział w różnych formach aktywności. Bawiąc się piłkami, klockami i sznurkami Żuczki przeliczały, klasyfikowały, utrwalały kolory, a także porównywały długości

Matematyka u Wiewiórek

Odkrywanie świata poprzez doświadczanie to super zabawa. Zabawy matematyczne sprawiają  Wiewiórkom wiele radości. A oto kilka z nich:
-Zabawy w kodowanie figur geometrycznych
-Zabawy z liczbami.

Matematyka u Misiów

Misie bardzo lubią działania matematyczne, dlatego też podczas codziennych zabaw staramy się rozwijać kompetencje matematyczne u najmłodszych przedszkolaków. Dzieci podczas zabaw klockami porównywały wielkości, przeliczały na materiale konkretnym oraz klasyfikowały według podanej cechy. Bawiąc się figurami geometrycznymi rozpoznawały kształt koła oraz utrwalały nazwy kolorów.