Przedszkole Miejskie Nr 9 jest usytuowane w zielonej okolicy wśród bloków mieszkalnych. Budynek posiada przestronne, słoneczne sale grupowe, gdzie dzieci uczą się, bawią i spożywają posiłki, dwie szatnie, pomieszczenie logopedyczne i własną kuchnię, która serwuje dzieciom przepyszne, świeże i zdrowe jedzonko. Mieści sześć grup dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Cztery sale posiadają również własne łazienki.

Przedszkole cieszy się własnym, dużym ogrodem z placem zabaw w otoczeniu drzew, na terenie którego znajdują się piaskownica, huśtawka, domek ze zjeżdżalnią, karuzela i drabinki. W 2020r. został poddany remontowi, częściowo wymieniono nawierzchnię i dokonano konserwacji sprzętów.

W ciągu roku szkolnego regularnie gościmy teatrzyki, odbywają się również audycje muzyczne oraz zajęcia dodatkowe – logorytmika, karate i zajęcia sensoryczne. Przedszkole współpracuje z Uniwersytetem Medycznym, gości praktykantów i studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Odbywają się tu imprezy i uroczystości z udziałem członków rodzin dzieci, takie jak wigilie, dni babci i dziadka, dni mamy i pikniki rodzinne z okazji dnia taty. Tradycją przedszkola są także coroczne dni adaptacyjne dla dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem oraz całodniowa wycieczka wszystkich grup z okazji dnia dziecka. Dla dzieci najstarszych co roku odbywa się kilkudniowa wyprawa na Zielone przedszkole, gdzie dzieci uczą się i bawią, podczas swojego pierwszego wyjazdu bez rodziców.