O nas – tekst do odczytu maszynowego

Informacje ogólne

Przedszkole Miejskie numer 9 , znajduje się w Łodzi przy ulicy Brackiej 51a, kod pocztowy 91-717, telefon 42 656 24 06, kontakt@pm9.elodz.edu.pl

Przedszkole czynne w godzinach 6:00 – 17:00. Uczęszczają do niego dzieci od 3 do 6 lat.

Dyrektorem Przedszkola jest Pani Małgorzata Kińska.

Przedszkole Miejskie Nr 9 jest usytuowane w zielonej okolicy wśród bloków mieszkalnych. Budynek posiada przestronne, słoneczne sale grupowe, gdzie dzieci uczą się, bawią i spożywają posiłki, dwie szatnie, pomieszczenie logopedyczne i własną kuchnię, która serwuje dzieciom przepyszne, świeże i zdrowe jedzonko. Mieści sześć grup dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Cztery sale posiadają również własne łazienki.

Przedszkole cieszy się własnym, dużym ogrodem z placem zabaw w otoczeniu drzew, na terenie którego znajdują się piaskownica, huśtawka, domek ze zjeżdżalnią, karuzela i drabinki. W 2020r. został poddany remontowi, częściowo wymieniono nawierzchnię i dokonano konserwacji sprzętów.

W ciągu roku szkolnego regularnie gościmy teatrzyki, odbywają się również audycje muzyczne oraz zajęcia dodatkowe – rytmika, zajęcia sportowe. Przedszkole współpracuje z Uniwersytetem Medycznym, gości praktykantów i studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Odbywają się tu imprezy i uroczystości z udziałem członków rodzin dzieci, takie jak wigilie, dni babci i dziadka, dni rodziny, pikniki. Tradycją przedszkola są także coroczne dni adaptacyjne dla dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem oraz całodniowa wycieczka wszystkich grup z okazji dnia dziecka.

Przedszkole realizuje ogólnopolskie programy edukacyjne oraz stosuje różnorodne metody edukacyjne.

Plik do pobrania: http://przedszkolaki.swiata.pl/wp-content/uploads/2022/11/Dla-osob-z-niepelnosprawnosciami.docx