15. września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się we wszystkie aktywności, aby wszystkiego się nauczyć i być bohaterem. Dużym zaskoczeniem dla dzieci było to, że wezwanie odpowiednich służb, to już jest udzielenie pomocy i może to uczynić zarówno dorosły jak i dziecko. Przypomnieliśmy zatem sobie wszystkie numery alarmowe oraz podczas zabawy ruchowej zamienialiśmy się w pojazdy ratunkowe oceniając różne sytuacje np. wypadek samochodowy, utrata przytomności, zagubione dziecko itp. Dzieci dowiedziały się także, jakich informacji powinny udzielić podczas telefonowania pod numer alarmowy. Uczyliśmy się również piosenki pt. „112 ten numer każde dziecko zna”. Kolejnym krokiem było rozpoznawanie artykułów znajdujących się w apteczce oraz nauka korzystania z nich. Dzieci wykonały również prace plastyczną- własną torbę lekarską, którą wykorzystywały później podczas zabaw tematycznych.

Ewa Godala,