20. września jest dobrze znaną datą w kalendarzu każdego przedszkolaka. Tego dnia wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola świętują. W tym roku nasz grupowy Dzień Przedszkolaka odbył się nieco później, ale bawiliśmy się doskonale. Obowiązkowe są przy takiej okazji pląsy muzyczne, do których wykorzystaliśmy gumę animacyjną oraz krzesełka.
Dzieci chętnie tańczyły, ale również zamieniały się w różne zwierzątka. Najbardziej zwariowana okazała się zabawa z piłeczkami przyklejonymi do taśmy klejącej.
Dzieci musiały je odkleić, tak aby samemu się nie przykleić, a następnie dokonywały segregacji kolorystycznej. Układaliśmy także matematyczne lody wg zakodowanego schematu.
Każdy uczestnik zabawy otrzymał medal. Zwieńczeniem zabawy było malowanie twarzy podczas którego, na buziach dzieci pojawiły się uśmiechnięte buzie przedszkolaków.

Ewa Godala,