Jak co roku w trzeci weekend września, w całej Polsce odbywa się akcja Sprzątanie Świata.
16 września nasze Przedszkole ponownie włączyło się do tej akcji. W tym dniu w każdej grupie zorganizowane zostały działania ekologiczne. Dzieci dowiedziały się, jak  należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie –  „Dlaczego trzeba sprzątać świat?”. Następnie przedszkolaki wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły spod budynku przedszkola i zajęły się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

Dzięki aktywnej postawie wszystkich przedszkolaków, tych mniejszych i tych większych, udało się zebrać kilka worków śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.