20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka. Z tej okazji nasze przedszkole wspólnie z organizacją UNICEF dnia 19.11.2021 wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka. Bardzo ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, jak i poszanowania praw innych. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest za święto i wszystkim dzieciom przybliżone zostały prawa dziecka:

• Prawo do zabawy
  • Prawo do wyboru przyjaciół
  • Prawo do tajemnic
  • Prawo do prywatności
  • Prawo do nietykalności
  • Prawo do wychowania w rodzinie
  • Prawo do nauki
  • Prawo do odpoczynku
  • Prawo do odmowy, gdy ktoś namawia
  • Prawo do opieki zdrowotnej
  • Prawo do wyrażania swojego zdania
  • Prawo do dostępu do kultury, rozrywki

Tego dnia dzieci oglądały również prezentacje multimedialną pt. „Nasze prawa”, poznały „Konwencję Praw Dziecka”. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny pt. „Lekcje z Januszem Korczakiem” oraz chętnie bawiły się przy piosence „Wszystkie dzieci nasze są”. Na koniec z wielkim zaangażowaniem wykonały prace plastyczne, które obrazowały ich prawa.