Na początku stycznia w grupie Biedronek zajmowaliśmy się bardzo ciekawym
i pojemnym tematem, jakim jest czas. Było więc o zegarach, o dniach tygodnia, miesiącach
i porach roku. Sprawdzaliśmy np. czy minuta to długo, czy krótko. Poznaliśmy historię zegarów
i różne sposoby odmierzania upływającego czasu. Wiemy już, że jest od potrzebny ludziom do prawidłowego funkcjonowania. Przedszkolaki dostrzegały powtarzalność wydarzeń: następstwa dnia i nocy, pór roku, miesięcy. Układały rytm dnia i nocy. Rozmawialiśmy na temat konkretnych czynności związanych z dniem tygodnia w  przedszkolu i w domu.
W trakcie zajęć dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytanie: ” Po czym poznajemy pory roku?”. Następnie określały ich charakterystyczne cechy i dopasowywały do nich odpowiednie barwy. Na koniec Biedroneczki wykonały swoje książeczki z porami roku, malowały farbami i robiły papierowe wydzieranki, w efekcie czego powstały piękne prace plastyczne.

Małgorzata Reksulak
Małgorzata Witkowska