21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od rozmów z Nauczycielkami. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny, jakie są pierwsze oznaki wiosny i że nareszcie robi się ciepło!

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z kwiatami i transparentami, przemaszerowały ulicami skandując hasła: „Zimo precz!  Witaj Wiosno!”. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre 🙂