25 maja dzieci z całego przedszkola przeniosły się w magiczną krainę do innego państwa jakim jest Austria – kraj czekolady, walca i sportów zimowych. Misie, Żuki, Biedronki, Zajączki, Wiewiórki i Sowy odszukiwały na mapie Europy Austrie oraz jej sąsiadów.
Wszyscy zapoznali się z flagą i porównywali ją do Polskiej (łatwo się pomylić!).
Dzieci oglądały ilustracje, widokówki, czasopisma i zdjęcia, które przedstawiały charakterystyczne miejsca dla Austrii, m.in. Wiedeń, Dunaj, Alpy. Przedszkolaki wysłuchały utworów wybitnych austriackich kompozytorów: Mozarta i Straussa.
Przy melodii walca „Nad pięknym modrym Dunajem” przedszkolaki tańczyły i świetnie się bawiły. Dzieci poznały historię słynnego tortu Sachera
oraz wysłuchały bajkę „Woźnica i krasnal z Alp”.
Tego dnia mieliśmy okazję posmakować pysznych, austriackich potraw.