Dzień 30 listopada był w grupie Misiów dniem pełnym wróżb i przepowiedni, a to za sprawą Andrzejek, które obchodzone były dzień wcześniej. Przedszkolaki dowiedziały się, że popularne Andrzejki to wieczór wróżb organizowany w nocy
z 29 na 30 listopada. Misie poznały kilka najpopularniejszych wróżb, a przy tym dobrze się bawiły. Na początku przedszkolaki myśląc nad najskrytszym marzeniem rzucały monety do miski z wodą, wybierając kolorowe paski sprawdzały kim zostaną w przyszłości, wbijając szpilkę w serduszko dowiedziały się kto najbardziej z grupy je lubi,
a ustawiając but jeden za drugim dzieci sprawdzały kto będzie miał najwięcej szczęścia w przyszłym roku. Dużo radości sprawiło Misiom losowanie kubeczków pod którymi znajdowały się różne przedmioty, jak np: cukierek, którego wylosowanie oznaczało słodkie życie, bądź moneta, symbolizująca bogactwo. Ciekawe, które wróżby się spełnią?

Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *