Ostatniego dnia listopada w naszej grupie pojawiło się odrobinę magii, a to za sprawą zabawy andrzejkowej. Nauczyciel pełnił rolę wróżki, która przepowiadała dzieciom przyszłość za pomocą rozmaitych wróżb. Na początek za pomocą szpilki dziewczęta i chłopcy przebijali papierowe serce, aby dowiedzieć się, jak będzie miała/miał na imię przyszła żona/ mąż. Czarodziejska studnia również przepowiedziała nam przyszłość. Po wrzuceniu monety dzieci losowały kartkę
z wróżbą dotyczącą najbliżej przyszłości. Dużo frajdy przyniosło nam również losowanie akcesoriów związanych z różnymi zawodami. Okazało się, że są wśród nas lekarze, dentyści, fryzjerzy, piosenkarze, pisarze, policjanci, właściciele firm, kucharze😊. Kolejną wróżba była zabawa z kubeczkami, a na koniec wróżba ukryta pod talerzem z zupą podczas obiadu.

Wszystkie zabawy dały nam dużo frajdy i uśmiechu. Nasze wróżby były zarówno poważne tj. wkrótce twoja rodzina się powiększy, albo będziesz dużo podróżować, jak i zabawne np. za dwie godziny będziesz głodny lub jutro założysz dwie inne skarpetki😊. Fajnie było wspólnie się pośmiać. Wszystkie nasze wróżby zostały spisane na pamiątkowych kartach andrzejkowych, które dzieci zabrały do domu.

Ewa Godala