Kształtowanie u dzieci postawy patriotycznej oraz rozbudzanie wśród nich zainteresowania dziejami Polski powinno rozpocząć się od najmłodszych lat. Dlatego w ubiegłym tygodniu Żabki spędziły czas na rozmowach właśnie w tym temacie. Przedszkolaki w pierwszej kolejności zapoznały się z legendą o Warsie i Sawie, aby dowiedzieć się skąd wzięła się nazwa naszej stolicy. Zapoznaliśmy się z herbem Warszawy oraz naszego miasta, a następnie stworzyliśmy nasze osobiste herby. Doskonale wiemy jak wygląda flaga Polski. Odwzorowaliśmy jej wygląd na kartce, wykorzystując do tego zabarwione w biało-czerwonych barwach nasiona ciecierzycy. Ćwiczyliśmy także stanie na baczność oraz odsłuchaliśmy w tej postawie hymn Polski.
Kiedy zapoznaliśmy się ze wszystkimi symbolami Polski, bawiliśmy się w kodowanie wykorzystując obrazki flagi, godła, hymnu oraz mapy Polski.
Jesteśmy dumni, że możemy być mieszkańcami tego wspaniałego kraju!

Joanna Owczarek
Agata Rżanek