Pierwsza tegoroczna wycieczka już za nami😊. 13. Października Biedronki i Żabki wybrały
się wspólnie do Arturówka. Podczas pobytu w lesie uczestniczyliśmy w zajęciach przyrodniczych z okazji Dnia Drzewa. Chociaż pogoda tego dnia nie zapowiadała się dobrze, to jednak szczęście nam dopisało i było naprawdę przyjemnie.

Po przyjeździe od razu rozpoczęliśmy zajęcia przyrodnicze. Powitaliśmy się piosenką „Kolorowe listki”, a następnie dzieci utrwaliły sobie informacje o bieżącej porze roku oraz zwierzętach żyjących w lesie. Następnie zamieniliśmy się w fotografów i przy pomocy specjalnych listków dzieci robiły zdjęcia drzewom. Kolejna zabawa polegała na rozpoznawaniu drzew:
dąb, kasztanowiec i klon. Dzieci robiły wielkie drzewne poszukiwania. Po zapoznaniu się
z wybranymi gatunkami drzew, przystąpiliśmy do zrobienia makiety dębu. Zbieraliśmy patyki, liście i żołędzie układając je w drzewo. Po wykonaniu zadania zrobiliśmy jesienne bransoletki,
na które przyklejaliśmy listki i rośliny znalezione podczas zwiedzania okolicy. Udało nam się także pobawić z chustą animacyjną. Po zakończonych zajęciach udaliśmy się na drugie śniadanie, które zjedliśmy sobie przy plaży w promieniach słońca. Na koniec czekał nas spacer i obiecana zabawa na placu zabaw, po której udaliśmy się do przedszkola na obiadek.

Ewa Godala
Karolina Matuła