W tym roku dzieci z grupy Misiów biorą udział w programie edukacyjnym ,,Czyściochowe przedszkole” organizowanym przez firmę Rossmann. Głównym celem programu jest  kształtowanie u dzieci  potrzeby dbania o higienę osobistą. Pierwszy temat, który realizowaliśmy w październiku dotyczył higieny rąk. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach edukacyjnych, zabawach muzyczno – ruchowych, dowiedziały się kiedy należy myć ręce oraz dlaczego należy robić to tak często. Dzięki tablicą demonstracyjnym Misie wiedzą już co to są wirusy, zarazki i bakterie. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się również tego w jaki sposób prawidłowo myć dłonie. Na koniec przyszedł czas na egzamin praktyczny, który dzieci zdały bezbłędnie.

Karolina Janowska