Pan Dentysta leczy zęby, wszyscy o tym wiedzą… ale czym je leczy? Czemu się psują? Jak je dokładnie myć? Na te i inne pytania związane z pracą dentysty odpowiedziała Pani w poniedziałek podczas zajęć. Dzień 5 marca jest światowym dniem dentysty, Żuczki również obchodziły ten dzień u siebie. Na zajęciach opowiadały sobie jak to jest u dentysty i czy to zawsze boli. Zobaczyły przyrządy, których używa dentysta oraz poznały budowę zęba. Żuczki myły wielką szczękę i zagrały w grę – Od czego psują się zęby? Były również ćwiczenia rączek – zabawa ciastoliną, wszystkie dzieci robiły swój język i zęby. Dzieci wcieliły się też w dentystę i wyrywały zęby przy pomocy drewnianych szczypiec. Żuczki po tym dniu już nie będą się bały wizyty w gabinecie dentystycznym 🙂


Paulina Domagała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *