Światowy Dzień Dinozaura to wyjątkowy dzień obchodzony corocznie 26 lutego. Dinozaury to stworzenia, które fascynują dzieci już od najmłodszych lat, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też w grupie Sówek postanowiliśmy także świętować ten dzień. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Wiele radości wywołała praca plastyczna z układania szkieletu dinozaurów . Podczas zabaw naśladowaliśmy między innymi wybrane dinozaury. Dowiedzieliśmy się także kto to jest i czym zajmuje się paleontolog. Mieliśmy możliwość zamienienia się w taką osobę.
Okrywaliśmy również pod piaskiem szczątki dinozaurów. Temat dinozaurów bardzo nas zaciekawił i zainspirował do kreatywnej pracy.

Dorota Żułtowska

Anna Ziółek- Włodarczyk