29. lutego Misie i Biedronki spotkały się na wspólnych zabawach z okazji Dnia Dinozaura.

Dzień rozpoczęliśmy od powitania i stworzenia domu dla dinozaurów, które każde dziecko otrzymało na początek spotkania. Dowiedzieliśmy się także, czym są skamieliny oraz co robi paleontolog. Dzieci układały szkielet diplodoka z kości zgromadzonych w koszu paleontologa. Ćwiczyliśmy, również nasz zmysł wzroku oraz logiczne myślenie, podczas zabawy z kodowaniem, gdzie układaliśmy dinozaury ze względu na ich gatunek oraz kolor. Zorganizowalismy, także kilka zabaw ruchowych podczas, których dzieci naśladowały sposób poruszania się wybranych dinozaurów, skakały po śladach dinusiów oraz rzucały obręcze na róg triceratopsa. Na koniec spotkania czekały na dzieci 4 stacje paleontologów, podczas których dzieci wykonywały różne zadania tj. pędzelkowanie czaszki dinozaura, odkrywanie ilustracji szkieletów dinozaurów ukrytych pod piaskiem, przyczepianie klamerek do papierowych dinozaurów oraz zabawy figurkami dinozaurów w pradawnej piaskownicy.

Nasze spotkanie przyniosło dzieciom mnóstwo zabawy i dużo uśmiechu.

Ewa Godala

Dagmara Rogóż