1 czerwca w naszym przedszkolnym ogrodzie słychać było szum fal, gromkie okrzyki Piratów
i gadającą papugę, która opowiadała dzieciom o historii ukrytego skarbu.
Zdobycie skarbu nie było łatwe i wielu piratom spędzało to sen z powiek. Odnalezienie skarbu wymagało wielu umiejętności, w tym odczytania tajemniczej, pirackiej mapy. Mapę można
było kupić za pirackie szmaragdy, które były wygraną w pirackim quizie. Nad poprawnością udzielanych przez przedszkolaków odpowiedzi czuwała gadająca papuga. Po zakończeniu quizu wszystkie grupy przedszkolaków zakupiły takie mapy i wybrały się w rejs, by odszukać ukrytego skarbu. Mapa prowadziła do kilku punktów, w których na dzieci czekały pirackie zadania
do wykonania: akompaniament na instrumentach do pirackich szant, przetransportowanie „kolorowych meduz” na pirackich żaglach, wymyślenie pirackich okrzyków i wykopanie zakopanych, drobnych skarbów, zawierających drogowskazy do pirackiego skarbu.
Dotarcie do skarbu wymagało jeszcze od dzieci przejścia przez tęczowy tunel, który prowadził
do skarbu ukrytego w skrzyni piratów. Tym skarbem okazały się prezenty dla przedszkolaków
z okazji ich święta, Dnia Dziecka.
Wszystkim przedszkolakom życzymy samych słonecznych dni🙂.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *