Dzień i noc, noc i dzień

Raz jest jasno, raz jest cień”


W minionym tygodniu poznawaliśmy zjawisko dnia i nocy. Zajęcia rozpoczęliśmy od zagadek wprowadzających w temat zajęć, a także burzy mózgów i różnic między porami dnia. Omówiliśmy czynności wykonywane zarówno w nocy, jak i w dzień. Dzieci wysłuchały wiersza „Dzień z nocą wędrują” i chętnie udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Tego dnia nie zabrakło również zabaw orientacyjno-ruchowych, których celem było utrwalenie cyklu dobowego i stałości zjawiska. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały filmy edukacyjne, które przedstawiały skąd się bierze zjawisko dnia i nocy, dlaczego mamy pory roku, a także dowiedziały się co to jest pełnia i jakie są fazy księżyca.  Na koniec dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały indywidualną pracę plastyczną obrazującą poznane pory dnia.

Agnieszka Wacławiak
Joanna Zarzecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *