18 stycznia na całym świecie obchodzi się Dzień Kubusia Puchatka. Dzień ten również świętowały Wiewiórki i Zajączki. Najpierw w grupie, a potem w zaprzyjaźnionej bibliotece mieszczącej się przy ulicy Chryzantem. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka. Dużym zaskoczeniem dla nas było to, że to już 97 urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi. Pani Emilka przeczytała nam książeczkę pt. ,,Kłapouchy i jego ogon”.
Naszym zadaniem było również przymocować ogon Kłapouchemu oraz dopasować obrazki
do właściwych nazw. Na zakończenie dzieci miały okazję spróbować pysznego miodku,
którym zajada się Puchatek oraz otrzymały do pokolorowania w domu zakładkę do książki , oczywiście z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci z grupy Zajączków miały okazję pobawić się
w Bibliotece z absolwentami z naszego przedszkola 🙂 To był prawdziwie Kubusiowy dzień! Uśmiech zagościł na buzi każdego przedszkolaka, co można zauważyć na zdjęciach naszej galerii.

Dorota Zułtowska
Karolina Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *