20 stycznia obchodzony jest Dzień Pingwina. Po raz kolejny dzieci z grupy Misiów i Żabek postanowiły wspólnie uczcić ten dzień. Na początek poznaliśmy bliżej miejsce zamieszkania Pingwinów, dowiedzieliśmy się czym się żywią oraz że są to ptaki, które nie potrafią latać,
ale za to doskonale pływają. Podczas wspólnej zabawy dzieci układały pingwinkowe puzzle, dopasowywały figury geometrycznej do pingwinkowych brzuszków. Ćwiczyliśmy także orientację w przestrzeni – układaliśmy Pingwinka za, przed, na, pod i obok igloo. Towarzyszyły nam także zabawy muzyczne, a najbardziej podobała nam się ta, w której zadaniem było chodzić i pływać jak Pingwin 🙂 Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną, która można zobaczyć w naszej szatni.
To był bardzo fajny dzień! 🙂

Joanna Owczarek
Dagmara Rogóż