20 maja obchodziliśmy Dzień Pszczół. W tym dniu poznaliśmy budowę pszczoły i dziś już wiemy czym są „koszyczki” i do czego służą one pszczołom. Dowiedzieliśmy się jakie rodzaje pszczół żyją w ulu oraz jaką rolę spełnia każda z nich w pszczelej hierarchii.  Rozmawialiśmy o znaczeniu pracy pszczół dla świata przyrody i człowieka. Mówiliśmy o rodzajach miodu, jego właściwościach zdrowotnych oraz „rozszyfrowywaliśmy” skąd pochodzą ich nazwy. Bawiliśmy się „słodko” a zabawy ruchowe, muzyczne, działania matematyczne i plastyczne w tym dniu dodatkowo uatrakcyjniały nasze zajęcia.  Dzieci doskonale wiedzą jak pożyteczne i ważne są pszczoły w naszym życiu a sympatyczna „Maja i Gucio”, sprawiają, że są owadami lubianymi przez dzieci🙂.