9 maja obchodzimy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji Misie zrealizowały w przedszkolu tematykę poświęconą Europie. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o nowe wiadomości: dowiedziały się jak wygląda flaga Unii Europejskiej, poznały jej symbole oraz niektóre Państwa należące do wspólnoty.
Misie dowiedziały się, że jednym z symboli Unii jest również jej maskotka, nosząca imię Syriusz. Pochodzi ona od nazwy najjaśniejszej z gwiazd. Syriusz przyjmuje postać zabawnej, uśmiechniętej, niebieskiej stonogi. Jest ubrany w granatową koszulkę z gwiazdkami, jak na fladze Unii Europejskiej. Rozłożone dłonie w białych rękawiczkach wyrażają otwartość i życzliwość.
Na koniec zajęć Misie samodzielnie wykonały niebieskie flagi z 12 żółtymi gwiazdkami.

Małgorzata Reksulak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *