22 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Przedszkolaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie oraz różne sposoby wykorzystania i oszczędzania wody. Dowiedziały się także, jak dużo jej jest na kuli ziemskiej i w ciele człowieka. Każde dziecko wykonało również swoją niebieską kropelkę wody. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Odbył się konkurs kto najszybciej wypije wodę, czyja łódka najdłużej utrzyma się na wodzie. Sami też zamieniliśmy się w kroplę wody. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i już wiedzą, że o wodę należy dbać, dlatego mają przekaz również dla innych: nie marnujmy wody!

Dorota Żułtowska

Anna Ziółek-Włodarczyk