Naszym kolejnym tematem w ramach programu ,,Czyściochowe Przedszkole” była higiena nosa.
Sowy wiedzą, że nos służy do wąchania. Za pomocą zmysłu węchu rozróżniamy zapachy przyjemne i nieprzyjemne.  Dzieci na zajęciach wykorzystały swój zmysł węchu do odgadnięcia zapachów ukrytych w pudełeczkach.  Zagadki węchowe bardzo spodobały się dzieciom, ich nosy okazały się niezawodne. Sowy dobrze wiedzą, że nos zatkany katarem należy wyczyścić, a chusteczkę wyrzucić do kosza. Wiedzą co to są wirusy i jak wyglądają. Przedszkolaki poznały zasady Świnki Zakatarzynki oraz wysłuchały opowiadania o Wielkiej Glutozie. Na koniec wspólnie wykonaliśmy glutozę – masę sensoryczną.  Zabawa samodzielnie wykonanymi „glutkami” dała dzieciom wiele radości.  

Małgorzata Reksulak,
Maja Lenarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *