Jak jesienią dbać o zdrowie? Na to pytanie dzieci z grupy Biedronek szukały odpowiedzi
podczas pierwszego tygodnia października.
Dbanie o zdrowie to jeden z tematów omawianych w przedszkolu jesienią.
Podczas zajęć dydaktycznych i zajęć tematycznych mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, o ubraniu odpowiednim do pogody, o ruchu, o higienie i o wizytach u lekarza.
W naszej grupie powstał gabinet lekarski, w którym Biedroneczki miały okazję wcielić się w rolę pacjenta oraz lekarza. Ta zabawa bardzo przypadła do gustu naszym przedszkolakom, wszystkie zabawki zostały odpowiednio zbadane i wyleczone z różnych dolegliwości (:
Dzieci uczyły się jak dbać o higienę między innymi poprzez naukę prawidłowej techniki
mycia rąk. Dlaczego mycie rąk mydłem jest tak ważne?
Biedroneczki wykonały doświadczenie z uciekającym pieprzem, dzięki czemu wiedzą, że sama woda nie usuwa bakterii i wirusów. Aby mieć czyste rączki należy zawsze używać mydła.

Przedszkolaki dowiedziały się czym jest zdrowy tryb życia oraz jak ważne dla organizmu są owoce i warzywa. Aby móc cieszyć się ich pełnią także jesienią, a przede wszystkim zimą warto przygotować różne przetwory i nauczyć się jak można przetwarzać owoce i warzywa. Biedroneczki już wiedzą, że przetwory owocowo-warzywne to bardzo bogate źródło witamin
i składników mineralnych. Wspólnie stworzyliśmy swoją grupową spiżarnię,
pełną witamin ukrytych w słoikach.
To był bardzo pracowity tydzień (:

Małgorzata Reksulak
Małgorzata Witkowska