Dnia 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. Tego dnia dzieci z grupy Wiewiórek, Sów, Zajączków i Biedronek uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką drzew. Starszaki wybrały się na wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego. Przedszkolaki dowiedziały
się jak powstaje drzewo i jaka jest jego budowa. Wśród drzew dzieci znalazły
swojego przyjaciela, z którym zapoznały się za pomocą dotyku, węchu i wzroku.

Młodsze przedszkolaki pojechały do Lasku widzewskiego. Dzieci poznały budowę drzewa,
jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, dowiedziały się jakie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych dzieci oglądały drzewa, dotykały kory, zbierały liście. Wspólnie określaliśmy, z jakiego drzewa spadły. Wśród zebranych skarbów znalazły się liście klonu, dębu, brzozy, topoli i jarzębiny. Później wykorzystaliśmy je wszystkie podczas zabaw przy znanych nam piosenkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *