8 marca dzieci z grupy Wiewiórek i Sów wybraly się na wycieczkę do Szkoły Muzycznej przy ulicy Sosnowej w Łodzi. Mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie pt. ,,Wiosna tuż tuż”.
Co prawda za oknem śnieg i plucha, my wraz z uczniami szkoły przywoływaliśmy upragnioną już wiosnę 🙂. Pierwszego na scenie powitaliśmy chłopca, który grał na fortepianie utwór pt. ,,Błazny cyrkowe”. Następnie mogliśmy posłuchać jak brzmi wiolonczela w utworze pt. ,,Polka”.
Kolejna na scenie wystąpiła gitarzystka, która zagrała utwór pt. ,,Marionetki”. Mogliśmy sobie wyobrazić jak lalki teatralne skradają się po scenie. Kolejny występ był bardzo romantyczny. Chłopiec, który grał na gitarze wykonał dla nas utwór pt. ,,Walc”. Na scenie nie zabrakło także trąbki, ksylofon i fagotu. Dzięki solistce, która grała na fagocie, mogliśmy usłyszeć,
że ten instrument ma różne brzmienia – może grać wesołe oraz smutne dźwięki.
To właśnie fagot wzbudził w przedszkolakach największe wrażenie.
Koncert był przeplatany wierszami, które recytowały uczniowie tamtejszej szkoły. Na koniec mieliśmy okazję obejrzeć występ tancerzy, który tak nam się podobał, że prosiliśmy o więcej 🙂 Niespodzianką było to, że mogliśmy nauczyć się kilku kroków i zatańczyć razem z tancerzami. Wizyta w Szkole Muzycznej bardzo nam się podoba, a niektórzy z nas zapragnęli być muzykami 🙂 To był bardzo miły i pełen wrażeń dzień 🙂

Joanna Owczarek
Anna Ziółek-Włodarczyk
Dorota Żułtowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *