27 listopada w naszym przedszkolu po raz kolejny odbył się koncert muzyczny w formie on-line. Pan Witek po raz drugi powitał dzieci z wielkiego ekranu, a następnie zaprosił do wspólnych zabaw muzycznych. Czy wiecie co to jest opera? Pytał pan Witek. Kto wie co to chór i orkiestra ? padły kolejne pytania. Na wszystkie te pytania padła oczywiście odpowiedź. Pan Witek zaprezentował przedszkolakom krótki fragment opery. Dzięki czemu już wiemy jak wygląda spektakl operetkowy. W trakcie koncertu muzycznego mieliśmy również okazję obejrzeć krótki filmik z przedstawienia baletowego, dzięki czemu teraz już wiemy jak wyglądają tancerze baletowi. Pan Witek opowiadał nam również jak wyglądają różne instrumenty perkusyjne. Kilka z nich poznaliśmy: ksylofon, gong, dzwonki chromatyczne oraz talerze. Mieliśmy również okazje usłyszeć ich brzmienie podczas mini koncertów. Oprócz tego bawiliśmy się w rytm muzyki, klaskaliśmy, tupaliśmy, pracowaliśmy głosami wg. wskazówek osoby prowadzącej oraz graliśmy na gazetach.
To był udany koncert, czekamy na następne.

Katarzyna Twardowska