„W układzie słonecznym wirują planety.
Wszystkie w innym tempie, okrążają
słońce, różnią się kolorem, masą i rozmiarem.
Lata lecą one stale, kręcą się wytrwale.”

Miniony tydzień Sówkom minął pod hasłem „Tajemnice kosmosu”. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Dzieci oglądały różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się też, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO tak naprawdę istnieje. Przedszkolaki dowiedziały się skąd biorą się ufoludki, gdzie mieszkają i jak wyglądają.
A także kim jest astronauta, co to jest skafander, jak wyglądał pierwszy lot na Księżyc. W trakcie różnych zajęć i zabaw dzieci poznały planety układu słonecznego. Każdy miał okazję przyczynić się do stworzenia naszego własnego kosmosu. Dzięki czemu powstała nasza piękna makieta.
Był to tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Dorota Żułtowska
Anna Ziółek-Włodarczyk