Jako mali patrioci przygotowywaliśmy się do obchodów Święta Niepodległości poruszając temat odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Rozmawialiśmy o tym, że nasz kraj zniknął z mamy świata, został zagrabiony przez trzy silne mocarstwa. Choć nie było go na mapie świata w sercach Polaków ciągle płonęła miłość do Ojczyzny. Dzięki wielu oddanym polskiej sprawie ludziom wróciliśmy po latach niewoli na mapę świata a dzieci znów mogły chodzić do polskich przedszkoli i szkół, mówić po polsku, czytać po polsku i śpiewać polskie pieśni patriotyczne. Utrwaliliśmy także nasze symbole narodowe oraz odśpiewaliśmy Hymn Polski. Poruszyliśmy również temat okazywania szacunku oraz poszanowania symboli narodowych,
z których każdy jest związany z naszą historią i ma określone znaczenie. Zwróciliśmy uwagę na kolory biali i czerwieni w naszych symbolach narodowych. Słuchaliśmy piosenek dla dzieci
o tematyce patriotycznej oraz wykonywaliśmy prace plastyczne w naszych barwach narodowych.

Choć „Biedronkom” myli się czasem kraj z miastem lub miasto z krajem w którym mieszkają, dzieci wiedzą, że to w Polsce jest ich ukochany dom.

Małgorzata Witkowska
Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *