W kwietniu nasze przedszkole kontynuowało cykliczne zajęcia z VII już modułu „Magicznej mocy bajek”. Tym razem hasłem przewodnim było piękno i ochrona przyrody. Nie bez powodu właśnie w kwietniu taka tematyka, ponieważ 22. 04. obchodziliśmy również Dzień Ziemi. Cały tydzień zajęć poświęcony był właśnie tematyce związanej z ochroną ziemi. Dzieci uczestniczyły w pogadankach dotyczących segregowania odpadów, oszczędzania prądu oraz wody, dbania o rośliny oraz zwierzęta. Udało nam się również stworzyć kodeks ekologa.

W ramach projektu dzieci poznały również dobranockę z dawnych lat pt. Trzy misie” opartą na opowiadaniach M. Thiele. Główni bohaterowie przeżywają wiele przygód,
poznając sekrety lasu i ucząc się jego praw i poznając jego mieszkańców. Przedszkolaki zapoznając się z leśnymi zwierzętami przypomniały i utrwaliły sobie zasady zachowania się
w lesie i dbania o przyrodę.

Mieliśmy w planach wybrać się także na wycieczki do lasu i na łono przyrody, ale niestety pogada spłatała nam figla i zajęcia w terenie musieliśmy przełożyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *