W miniony poniedziałek 24 stycznia wybraliśmy się na warsztaty do sklepu budowlanego Castorama. Na wstępie prowadzący warsztaty wyjaśnili znaczenie nazwy sklepu. Dowiedziliśmy się, że  Castorama to połączenie dwóch francuskich słów: castor – bóbr oraz rama – środowisko. W wolnym tłumaczeniu Castorama to po prostu Świat Bobra. Przed przystąpieniem do pracy każdy otrzymał fartuchy, a przede wszystkim zostały omówione zasady BHP i zaprezentowane narzędzia, które miały ułatwić nam pracę. Organizowane warsztaty prowadzone są w różnych blokach tematycznych, my wybraliśmy drewno. Ich  celem jest rozbudzanie pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Pod okiem specjalistów z Castoramy wykonaliśmy samodzielnie własną zabawkę jaką była drewniana lokomotywa. Do stworzenia ciuchci potrzebne nam były drewniane elementy, klej, gwoździe, niezbędne przyrządy, a także ogromne skupienie. Posługiwaliśmy się młotkiem, jak i również kombinerkami. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek od sklepu oraz dyplom uczestnictwa w warsztatach.


Agnieszka Wacławiak 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *