W marcu Biedroneczki rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną
oraz o zjawiskach atmosferycznych, które mogą wystąpić w tym czasie.
Przedszkolaki poznały znaczenie przysłowia ,,W marcu jak w garncu” i wiedzą już, że w marcu pogoda jest bardzo zmienna. Dzieci przekonały się o tym na własne oczy obserwując pogodę za oknem. W ciągu tygodnia świeciło słońce, padał deszcz, śnieg, a nawet grad.
Podczas omawiania tematyki związanej ze zmienną, marcową pogodą nie mogło zabraknąć doświadczeń i eksperymentów plastycznych. Przedszkolaki malowały symbole pogodowe kolorową solą, którą najpierw samodzielnie przygotowały. Uczestniczyły w zabawie badawczej, wykonując deszczową chmurę i kolorowy deszcz. Przy pomocy plastikowych pipetek przenosiły krople deszcze na papier, tworząc wyjątkowe prace plastyczne. To był bardzo pracowity czas (:

Małgorzata Reksulak
Małgorzata Witkowska