16 lutego w całej Europie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek. Dzieci z grupy Misiów postanowiły uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób – wcieliły się w rolę pracowników poczty 🙂 Dzieci tego dnia dowiedziały się na czym polega praca listonosza, poznały drogę listu – od nadawcy do odbiorcy oraz dowiedziały się co można kupić na poczcie. Wykonały swoje własne pocztowe znaczki, naklejały je na koperty,
które następnie wrzucały do skrzynki pocztowej.
Nie zabrakło w tym dniu zabaw matematycznych, z którymi Misiaki bardzo dobrze sobie radzą (:
Dzieci przeliczały koperty, układały odpowiednią ilość znaczków,
zgodną z ilością kropek na kopercie,
porządkowały koperty od największej do najmniejszej, rozpoznawały figury geometryczne.
Największą radość sprawiła dzieciom zabawa w pocztę, która trwała przez cały dzień.. 🙂
Podczas zajęć nie zabrakło miłych wrażeń i dobrej zabawy.

Małgorzata Reksulak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *