Mikołajki, to dzień, który uwielbiają wszystkie dzieci. My postanowiliśmy sobie troszkę rozciągnąć w czasie ten wyjątkowy dzień i przez cały tydzień towarzyszyła nam tematyka mikołajkowa. Na początek poznaliśmy legendę o biskupie Mikołaju, który został świętym. Układaliśmy też świąteczny strój dla Mikołaja, zapoznając się szczegółowo z jego wyglądem. Udało nam się także poczuć, jak prawdziwy Mikuś, losując prezenty z worka i odgadując je za pomocą dotyku. Ogromną radość przyniosła nam zabawa „1,2,3 pani Mikołajowa patrzy”.
Poznaliśmy także historię o Rudolfie i zamienialiśmy się w renifery ciągnące sanie.
Frajdy było bardzo dużo.

Ewa Godala