1 grudnia odwiedził nasze przedszkole tajemniczy gość. Był włochaty, brązowy, znacznie wyższy od naszych Pań, a do tego ubrany w spodnie na szelkach i koszulkę.
Jego głos był bardzo przyjemny i spokojny, a on sam okazał się bardzo dla nas miły.
Przedstawił się dzieciom grzecznie i opowiedział nam o sobie i o cukrzycy typu 1,
która towarzyszy mu od „malutkiego misia”.
Miś Radek bo tak miał na imię nasz gość, miał ze sobą różny sprzęt: pompę insulinową, glukometr, sensor i tajemniczą walizeczkę. Poznaliśmy działanie tych urządzeń oraz dowiedzieliśmy się dlaczego Miś ma cukrzycę typu 1.
 Jak się okazało w trakcie rozmowy Miś Radek zawsze ma ten sprzęt ze sobą bo jest on niezbędny dla jego dobrego samopoczucia i zdrowia. Miś poczęstował nas zdrowymi lizakami, które zawsze ma ze sobą w swojej walizeczce razem z glukometrem. Dostaliśmy również legitymację i dołączyliśmy do jego super drużyny🙂. Miś wie jak dbać o zdrowie swoje oraz innych dzieci. Dziękujemy Panu Witoldowi Fydrychowi, Kawalerowi Orderu Uśmiechu, prezesowi Stowarzyszenia „Słodka Jedynka”,
który jako edukator diabetologiczny z pasją i oddaniem działa na rzecz dzieci z cukrzycą typu 1 oraz na rzecz dzieci zdrowych, edukując ich o tej chorobie oraz rozbudzając empatię, tolerancję
i szacunek do drugiego małego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *