Wiosna już w pełni. W minionym tygodniu Misie zamieniły się w ogrodników i założyły hodowlę roślin na przedszkolnym parapecie. Zanim to nastąpiło, zapoznaliśmy się z budową cebuli
i wspólnie ustaliliśmy, co jest potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu.
Następnie Misie w skupieniu zabrały się do pracy: własnoręcznie napełniły doniczki ziemią
i wsadziły swoje cebulki, zwracając uwagę na to, by w ziemi znalazły się malutkie korzonki naszych cebulek. Na koniec wszystkie cebulki podlaliśmy wodą, aby mogły prawidłowo rosnąć. Zanim wyrośnie szczypiorek minie kilka dni. Misie zastanawiały się, jak będzie wyglądać ich roślinka, gdy urośnie szczypiorek. Każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną, w której przedstawił, swoją cebulkę, gdy już wyrośnie (: To był bardzo pracowity tydzień. Na koniec rozważań o wzroście roślin założyliśmy hodowlę fasoli.
Będziemy obserwować, jak wyrastają korzonki, łodyga fasoli oraz listki.

Małgorzata Reksulak