Żabki jak wszystkie inne dzieci bardzo lubią doświadczenia, dlatego w wolnej chwili postanowiliśmy troszkę poeksperymentować 🙂 Przedszkolaki miały okazję samodzielnie mieszać kolory i obserwować co powstanie z danej mieszanki kolorów. Wykonaliśmy także eksperyment pt. ,,chemiczne jojo”. Dzięki reakcjom zachodzącym w dzbanku mieliśmy okazję obserwować jak kropelki unoszą się do góry. Jednym z ciekawszych doświadczeń był wulkan, który wywarł w dzieciach niesamowite emocje. Unosząca się mieszanka wybuchowa – lawa, była niezwykle zjawiskowa :). Postanowiliśmy także sprawdzić, czy płatki kwiatka zmienią barwę po włożeniu go do zabarwionej wody. Wykonaliśmy też takie doświadczenia jak: malowanie na mleku, tęcza z cukierków skittels i samorosnący balon :). Zabawy było co nie miara!